Poznáte svojho kybernetického nepriateľa?
Nenechajte si ujsť prvý ročník Cyber Up, udalosti zameranej na kybernetickú bezpečnosť. Táto akcia je voľným pokračovaním našich predchádzajúcich aktivít v Košiciach, ale vôbec nevadí, ak je to vaše prvé stretnutie s nami. Čakajú vás zaujímavé prednášky z rôzných oblastí cybersecurity, odborníci z praxe, zábavný sprievodný program, jedlo, nápoje a afterparty. Využite príležitosť opýtať sa priamo tých najpovolanejších na všetko, čo vás zaujíma. Prednášky, sprievodný program a všetko ostatné bude v češtine a slovenštině.
Vstupné sa neplatí, stačí sa zaregistrovať a potom si s nami prísť užiť prvú z mnohých kybernetických akcií.
Kde? Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2, 040 01 Košice
Kedy? 3. októbra od 15:00
Doprava? Zastávka MHD Námestie osloboditeľov
Parkovanie? Podzemné parkovisko alebo v blízkosti
Nie ste presvedčení? Pozrite si program nižšie a detaily rečníkov. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať mailom na jana.borutova@tietoevry.com alebo cez LinkedIn.
Prednáška sa zaoberá konceptom "Zero trust" (nulovej dôvery) v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Zero Trust je bezpečnostný model, ktorý odmieta implicitnú dôveru pre všetkých používateľov a zariadenia v sieti a namiesto toho sa spolieha na kontrolu prístupu založenú na autentifikácii a autorizácii. Prezentácia vysvetľuje, ako táto koncepcia poskytuje lepšiu ochranu pred hrozbami a útokmi, ktoré využívajú slabé miesta v sieťovej infraštruktúre.
Buďme úprimní, internet je pokazený. Tajomstvá ležia všade. Niektoré z nich sú dostupné vo verejných repozitároch, niektoré ležia hlboko zahniezdené v histórii revízií, ale stále sú problémom. V prednáške sa zoznámite s niektorými nástrojmi a technikami, ktoré môže šikovný vývojár použiť na boj proti šírenie tajomstiev.
Moja cesta k odbornosti v kybernetickej bezpečnosti. Tipy pre úspešnú kariéru v kybernetickej bezpečnosti. Stručný prehľad rôznych oblastí kybernetickej bezpečnosti (napr. etický hacking, forenzná analýza, bezpečnosť sietí, incident response…). Odporúčané zdroje pre (samo)štúdium. Význam certifikácií a ktoré sú na začiatok najdôležitejšie. Ktoré faktory zohľadniť pri výbere špecializácie (osobné záujmy, trhový dopyt, dostupné zdroje a vzdelanie). Prehľad rôznych rolí a ich požiadaviek.
Na Cyber Up si každý nájde niečo pre seba! Cyber junior, študent alebo len nadšenec, ktorého fascinuje kybernetická bezpečnosť, zaujímajú ho všetky informácie a chce sa stretnúť s inými ľuďmi z tejto oblasti a učiť sa od tých najlepších. Odborník na kybernetickú bezpečnosť, ktorý sa chce ďalej obohacovať, špecializovať a tiež sa na veci pozerať komplexne, a chce diskutovať o najnovšom vývoji a technológiách. Alebo expert, ktorého zaujíma pohľad iných odborníkov na danú problematiku a chce s nimi konštruktívne diskutovať a na podujatí sa chce stretnúť aj s menej skúsenými ľuďmi a odovzdať im svoje know-how.